Knjižničari Belog Manastira u Subotici

Objavljeno: 14.12.2016. Pregleda: 159

knjiznicari belog manastiraKnjižničari u razmjeni naziv je zajedničkog projekta Gradske knjižnice Beli Manastir, Središnje knjižnice Mađara u Republici Hrvatskoj, Gradske knjižnice i kulturnog centra Ady Endre iz Baje te Gradske knjižnice Subotica. Jedan od ciljeva ovog interesantnog projekta je povezivanje i razmjena iskustava te rad s djecom pripadnicima nacionalnih manjina u ove tri zemlje. Prvo druženje održano je u Belom Manastiru, a ponovno su se okupili 6. prosinca u Subotici.

Na blagdan svetog Nikole knjižničari iz Belog Manastira posjetili su učenike nižih odjela koji nastavu pohađaju na hrvatskom jeziku u osnovnim školama Matko Vuković i Ivan Milutinović.  

 

Izvor: Hrvatska riječ (B. I.)

  

Vijesti

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2026
    Najave i kalendar
  • Preprekovo proljeće 2026.
  • Eksplozija boja – samostalna izložba slika Maje Kovač
  • Izložba: Kult Blažene Ozane Kotorske
  • Predstavljanje romana Maria Theresianopolis 1787. Dražena Prćića
  • 79. Znanstveni kolokvij ZKVH-a: Utjecaj modernog modnog sustava na antimodu – transformacija svečane ženske bunjevačke nošnje u subotičkoj regiji
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima