Slamarski odjel HKPD „Matija Gubec“ restaurirao predmete od slame u vlasništvu Muzeja Vojvodine

Objavljeno: 16.12.2010. Pregleda: 103

Slamarski odjel HKPD „Matija Gubec" iz Tavankuta na čelu s Jozefinom Skenderović, obavio je restauraciju predmeta od slame napravljenih polovicom prošlog stoljeća, koji su u vlasništvu Muzeja Vojvodine iz Novog Sada.

Prema izjavi Jozefine Skenderović, najveći dio ovih predmeta potječe iz Tavankuta, a posebno su zanimljivi radovi autora Vece Ivkovića, koji je stvarao u razodblju između dva svjetska rata, potom radovi Anice Balažević i Mare Ivković Ivandekić.

kruna vece ivkovicaNa posebno zanimanje stvaralaca u tehnici slame naišle su krune koje je izradio, do sada ne toliko poznat naivni umjetnik, Veco Ivković iz Tavankuta. Kako je pojasnila Jozefina Skenderović, u pregovorima su i konkretni oblici suradnje s Muzejom Vojvodine u Novom Sadu.

Tekst: Ladislav Suknović
Fotografije: HKPD „Matija Gubec"

Vijesti

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2025
    Najave i kalendar
  • Preprekovo proljeće 2025.
  • Međunarodni okrugli stol O Šokcima je rič u Somboru
  • Izložba slika s Međunarodne umjetničke kolonije Stipan Šabić 2024.
  • Obilježavanje 125. obljetnice rođenja Stanislava Prepreka – svečana akademija u Novom Sadu
  • Obilježavanje 125. obljetnice rođenja Stanislava Prepreka – svečana akademija u Šidu
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima