Filmske manifestacije,

07.11. 19:30h

5. Smotra hrvatskog filma u Beogradu - otvorenje

Muzej jugoslovenske kinoteke, Kosovska 11, Beograd Pregleda: 58

5. Smotra hrvatskog filma u Beogradu pod nazivom Pula 2023. bit će održana od 7. do 10. studenoga 2023. u Muzeju jugoslovenske kinoteke, dvorana Dinko Tucaković, na adresi Kosovska 11. Smotru organiziraju Zajednica Hrvata Beograda Tin Ujević, Plavi film Production i HAVC Zagreb.

Program

Utorak, 7. 11.

  • 19.30 sati – Svečano otvaranje smotre
  • 20 sati – Najsretniji čovjek na svijetu, igrani dugometražni, r. Teona Strugar Mitevska, HR 2022, 100’, gl. ul. Jelena Kodrić, Adnan Omerović, Ksenija Marinković. GLAVNI PROGRAM/FOKUS ZLATNA ARENA ZA GLAVNU MUŠKU ULOGU

Srijeda, 8. 11.

  • 19 sati Odluka, igrani dugometražni, r. Branka Bešević Gajić, SR, HR, 2021, 72' gl. ul. Radomirka Šarić, Saša Đurašević, Eva Ras, Emilija Nestorović, Aleksandar Lazić, Jelica Kovačević, Vuk Gajić
  • 20.30 sati Da li ste vidjeli ovu ženu, igrani dugometražni, r. Dušan Zorić, Matija Gluščević, SR, HR, 2022, 79’, gl. ul. Ksenija Marinković, Isidora Simijonović, Boris Isaković, Alex Elektra, Ivana Vuković, Vlasta Velisavljević, Goran Bogdan, Jasna Đuričić, Radoje Čupić l GLAVNI PROGRAM/FOKUS ZLATNA ARENA ZA GLAVNU ŽENSKU ULOGU i KAMERU

Četvrtak, 9. 11.

  • 18 sati - kratki filmovi:

Antun Gustav Matoš: Josipu Jurju I. kralju naših svih ideala, kratki dokumentarni, r. Mihael Kelbas i Ivana Kelbas, HR, 2022, 17', gl. ul. Zlatko Filaković, Darko Milas

Ja sam dakle Bunjevac porijeklom, Srijemac rodom, a Zagrepčanin odgojem, kratki dokumentarni, r. Mihael Kelbas, HR, 2023, 17,15', gl. ul. Zlatko Filaković, Darko Milas

  • 19 sati Veće od traume, dugometražni-dokumentarni, r. Vedrana Pribačić, s. Mirta Puhlovski, HR, 2022. 91’ l GLAVNI PROGRAM/FOKUS ZLATNA ARENA
  • 20.30 sati Cvrčak i mravica, animirani dugometražni, r. Luka Rukavina, HR, 2023, 82’, gl. ul. Tara Thaller, Marko Petrić, Filip Vidović, Jadranka Krajina, Katarina Madirazza Strahinić, Dušan Bućan, Mladen Vasary, Luka Petrušić, Domagoj Janković, Ivan Đurić Hrvoje Kečkeš l GLAVNI PROGRAM/FOKUS ZLATNA ARENA ZA SCENARIO

Petak, 10. 11.

  • 19h Ilirycvum, igrani dugometražni, r. Simon Bogojevic-Narath, gl.ul. Filip Križan, Ylber Bardhi, Robert Prebil, Adrian Pezdirc HR, 2022, 95’
  • 20.30 sati Tragovi, igrani dugometražni, r. Dubravka Turić, HR, 2022, 98’, gl. ul. Marija Škaričić, Nikša Butijer, Lana Barić l FOKUS ZLATNA ARENA ZA MONTAŽU

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2024
    Najave i kalendar
  • Izložba slika s umjetničke kolonije Stipan Šabić 2023.
  • Smotra dječjih pjevača i zborova
  • 19. Međunarodni okrugli stol Urbani Šokci – I. dan - Osijek
  • 19. Međunarodni okrugli stol Urbani Šokci – II. dan - Pečuh
  • Avaške godine u Zagrebu
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima