09.12. 06:19h

Izložbe u Zagrebu i Novom Sadu: Biseri srpskog i hrvatskog slikarstva

Mladi diplomata TartaljaSpomen-zbirka Pavla Beljanskog u suradnji sa Suvremenom galerijom iz Subotice i Umjetničkim paviljonom iz Zagreba organizira dvije izložbe srpskog i hrvatskog slikarstva: Kolekcija Pavla Beljanskog: biseri moderne i Miroslav Kraljević i sljedbenici.

Biseri iz kolekcije Beljanskog, s naglaskom na slike Mladi diplomata Marina Tartalje, Velika Iza Vlaha Bukovca i Doručak na travi Save Šumanovića, bit će izloženi u Zagrebu od 19. studenoga 2015. do 10. siječnja 2016. godine, a djela Miroslava Kraljevića i njegovih sljedbenika u Novom Sadu od 3. prosinca 2015. do 21. veljače 2016.

Autori izložbi su povjesničari umjetnosti dr. Jasna Jovanov i dr. Zvonko Maković.

Koncept i sadržaj postavki izravno upućuju na europski kontekst kulturnih tijekova u regiji. Projekt je značajan i za srpsku i za hrvatsku kulturu, ističu u priopćenju organizatori izložaba.

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2025
    Najave i kalendar
  • Predstavljanje knjige Ivša u župi Uskrsnuća Isusova u Subotici
  • Predstavljanje zbornika, monografije i kuharice Šokačke grane u Somboru
  • Božićni koncert folklornog odjela HKPD-a Matija Gubec Tavankut
  • Godišnja kolektivna izložba slika Croarta
  • Proslava praznika hrvatske zajednice – Dan izbora I. saziva HNV-a
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima