Noć hrvatskog filma i novih medija i u Subotici

Objavljeno: 18.10.2019. Pregleda: 1

noc hrvatskog filma i novih medija str.1noc hrvatskog filma i novih medija str.2Subotički program u okviru šeste Noći hrvatskog filma i novih medija bit će održan u subotu, 26. listopada 2019. godine u Art kinu Lifka u organizaciji Umjetničke organizacije Noć hrvatskog filma i novih medija iz Zagreba i Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata, u suradnji s Art kinom Lifka u Subotici. Program je sufinanciran sredstvima HAVC-a, a sponzor je Zagrebačka banka. Publika će sve projekcije moći besplatno pogledati. Šesto izdanje manifestacije Noć hrvatskog filma i novih medija održat će se 25.10. 2019. u Zagrebu, Sisku, Otočcu, Splitu, Malom Lošinju, Koprivnici, Dubrovniku i Vukovaru, ali i na kino platnima u Mađarskoj (Budimpešta i Pečuh), Bosni i Hercegovini (Mostar), Srbiji (Subotica – 26.10.) i Italiji (Milano), a u jednoj će filmskoj noći, od 18 sati sve do 2 ujutro, prikazati više od 100 hrvatskih naslova različitih žanrova.

Noć hrvatskog filma i novih medija svečano će u zagrebačkom kinu Kaptol Boutique Cinema otvoriti koncert Melodije velikog ekrana u izvedbi mješovitog pjevačkog zbora Capella Odak s dirigenticom Jasenkom Ostojić.

Umjetnička voditeljica manifestacije Irena Škorić je uz pomoć stručnih suradnika (Tomislav Gregl – selektor za animirani film, Boško Picula – selektor za igrani film) sastavila specifičan filmski program za svaki grad uključen u projekt.

Osim vremeplova u filmsku prošlost, Noć hrvatskog filma u stopu prati i aktualne domaće uratke, koji se još nisu ohladili od festivalskih premijera te su pozitivno odjeknuli među kritikom i strukom, a daje i prostor mladim, perspektivnim filmašima čije vrijeme tek dolazi.

 

SUBOTICA – subota, 26. 10. 2019.

ART KINO LIFKA (Trg Žrtava fašizma 5)

 

18.00

DUGOMETRAŽNI ANIMIRANI FILM ZA DJECU

ČUDESNA ŠUMA / Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović / 85’ / 1986.

 

19.30

ANIMIRANI FILM

SUROGAT / Dušan Vukotić / 10’ / 1961.

SLATKI SNOVI / Dinko Kumanović / 11ʹ46’’ / 1971.

PRVI KORAK / Petra Kožar / 9ʹ50'' / 2019. 

 

20.00

DOKUMENTARNI FILM

SUSJEDI / Tomislav Žaja / 74' / 2018.

 

21.15

DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM

LISICE / Krsto Papić / 81' / 1969.

 

22.30

ANIMIRANI FILM

GAMER GIRL / Irena Jukić Pranjić / 9' / 2016.

 

22.40

DOKUMENTARNI FILM

MAČKA JE UVIJEK ŽENSKA / Martina Meštrović, Tanja Vujasinović / 16' / 2019.

PET FILMOVA O NIVES K.K. / Nenad Puhovski / 18' / 1980.

 

23.30

ANIMIRANI FILM

IZVAN SEBE / Stella Hartman / 2’42’’ / 2019.

IDU DANI / Nedeljko Dragić / 10’12’’ / 1969.

ZAGUBLJENA SJEĆANJA / Ivana Radić / 6’15’’ / 2019.

OSMIJEH / Matea Kovač / 4’36’’ / 2019.

Šokačka kuhinja

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2022
    Najave i kalendar
  • Mira Temunović – 50 godina s tamburom
  • Godišnji koncert folklornog odjela HKPD Matija Gubec
  • 86. Godišnjica osnutka HKUD Vladimir Nazor iz Sombora
  • Koncert Lucije Vukov i Kristine Stankov
  • Koncert velikog tamburaškog orkestra HKPD Matija Gubec u Rumi
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima