Nova knjiga: Franje Ivankovića - Imati i dati

Objavljeno: 01.09.2023. Pregleda: 160

Hrvatska čitaonica Subotica u sunakladi s obitelji Ivanković tiskala je nedavno knjigu sabranih stihova Franje Ivankovića pod naslovom Imati i dati : pjesme moje duše. Ovo je književni prvijenac ovoga autora, a povod za knjigu bio je pjesnikov 85. rođendan. Knjigu je uredila i predgovorila Katarina Čeliković.
Autor piše na hrvatskom književnom jeziku, a voli i svoju bunjevačku ikavicu. Glede tema, Ivanković piše o zahvalnosti i ljubavi prema Bogu, prijatelju i obitelji, napose prema životnoj suputnici, unukama i unucima, djeci. Piše lirski nježno, jednostavno i otvoreno, optimistično i s dozom humora.
Franjo Ivanković rođen je 1937. u Subotici. Pjesme je počeo pisati početkom 90-ih prošloga stoljeća, a do sada su mu stihovi objavljivani u kalendaru Subotička Danica te u zbirkama Lira naiva.

Izvor: Hrvatska riječ

Aktivnosti Zavoda

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2025
    Najave i kalendar
  • Božićni koncert folklornog odjela HKPD-a Matija Gubec Tavankut
  • Godišnja kolektivna izložba slika Croarta
  • Proslava praznika hrvatske zajednice – Dan izbora I. saziva HNV-a
  • Predstavljanje knjige Bunjevačka grana stihom izatkana Stipana Bašića – Škarabe
  • Ususret Božiću u Matici
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima