Noć muzeja u Zavodu - izložba posvećena Hrvatskom narodnom kazalištu u Subotici

Objavljeno: 19.04.2024. Pregleda: 318

Zavod za kulturu vojvođanskih Hrvata će u subotu 18. svibnja 2024. sudjelovati u popularnoj manifestaciji Noć muzeja 2024. Posjetitelji će moći vidjeti izložbu pod naslovom Hrvatsko narodno kazalište u Subotici (1945. – 1951. – 1980.) na kojoj će se prikazati dokumenti, publikacije, fotografije i plakati iz arhive Zavoda te iz osobne zbirke kolekcionara Ljudevita Vujkovića Lamića.

Autor izložbe je Branimir Kopilović, stručni suradnik u Zavodu, a izložbu će u 19 sati otvoriti prof. Nevena Baštovanović, suradnica na izložbi i autorica Elaborata pod nazivom (Ponovni) Osnutak Drame na hrvatskom jeziku u Narodnom kazalištu u Subotici.

Prostorije Zavoda će biti otvorene od 18 do 23 sata. Posjetitelji će ovom prigodom moći kupiti publikacije tiskane u nakladi Zavoda.

Natječaji

Pogledajte sve

Moglo bi Vas zanimati...

  • 2025
    Najave i kalendar
  • Predstava Stipanova princeza u Domu kulture u Sivcu
  • Godišnji koncert HKPD-a Matija Gubec u Rumi
  • Javni doktorski koncert posvećen skladatelju Đuri Arnoldu
  • Ciklus hrvatskog filma 2025. – prvi dan
  • 15. Dani hrvatske kulture – predstavljanje knjige Mozaik
Pogledajte sve

Obaveštenje o kolačićima